سوالات متداول

در صورتی که سوالی دارید ولی در این صفحه جوابی برای آن وجود ندارد با ما در تماس باشید.

راهنمایی

برای داشتن یک وب سایت چه کنم ؟

داشتن یک وب سایت نیازمند دامنه ، میزبانی و خود وب سایت است. در ابتدا شما نیازمند انتخاب یک دامنه یا اسم برای سایت خود هستید. در صورتی که این نام یونیک باشد می توانید آن را ثبت کنید ، سپس با توجه به نوع وب سایت خود میزبانی مورد نظر را تهیه بفرمایید. حالا می توانید وب سایت خود را یا به صورت استاتیک یا داینامیک بر روی میزبانی خود پیاده سازی کنید.

میزبانی وب داخل ایران بهتر است یا خارج از کشور ؟

با توجه به پیشرفت سریع سخت افزار و تکنولوژی های مرتبط با بستر ارائه خدمات اینرتنتی می توان گفت در گذشته میزبانی وب های خارج از کشور کیفیت بهتری داشتند. در حال حاضر با کارشناسان خبره داخلی سرویس های با کیفیت داخلی نیز ارائه می گردد. در صورتی که عمده مخاطبان شما در داخل کشور باشند تهیه سرویس میزبانی از داخل گزینه بهتری است.

دامنه بین المللی دات آی آر برای سایتم بهتر است یا دامنه هایی نظیر دات کام ؟

انتخاب دامنه برای یک وب سایت بیشتر بر اساس نوع سلیقه می باشد. داشتن پسوندهای دیگر یک نام دامنه قطعا در آینده به سود کسب و کار شما خواهد بود. فراموش نکنیم که گاهی دامنه های کشوری نظیر دات آی آر به دلیل اتخاذ تصمیم ها و روش هایی از برخی خدمات محروم می شوند. بنابراین برای انتخاب پسوند دامنه باید تمامی جوانب را سنجید.

تفاوت میزبانی عادی اشتراکی با میزبانی ویژه چیست ؟

در میزبانی های اشتراکی عادی میزان منابع برای تعداد بیشتری کلاینت تقسیم می شود. البته این به معنای تداخل در سرویس دهی نمی باشد. در صورتی که سایت شما بازدیدکننده بالایی دارد یا از منابع زیادی استفاده می کند مجبور هستید که از روش های دیگری برای میزبانی استفاده کنید.

امنیت اکانت های میزبانی چگونه است ؟

سرویس های میزبانی در دیتاسنترهای قدرتمند و با کیفیتی ارائه می شود. قطعا مانیتورینگ دیتاسنتر و مجموعه پیشروهاست سعی در جلوگیری از هر نوع دسترسی غیر مجاز به اطلاعات کلاینت ها را دارد. اما مقوله امنیت نسبی است و با گسترش ابزارهای نفوذ در حال حاضر خطرهای زیادی متوجه کاربران در اینترنت است. بنابراین پیشروهاست توصیه می کنید که کاربران حتما از اکانت خود به طور منظم بکآپ گیری کنند و موارد امنیتی را در اکانت های خود رعایت کنند.

بکآپ گیری در پیشروهاست چگونه است ؟

بکآپ گیری از اکانت های میزبانی ویژه به صورت روزانه/هفتگی و در اکانت های معمولی به صورت هفتگی است. شایان ذکر است که یک نسخه بکآپ به صورت بالا از اکانت ها تهیه می شود و نسخه دیگری در سرور های خارج از این مجموعه به صورت هفتگی در دیتاسنتر دیگری ذخیره می گردد. در واقع به صورت معمول دو نسخه بکآپ از هر اکانت وجود دارد.

کلیه حقوق برای پیشروهاست محفوظ است.